تاریخ انتشار: شنبه 12 بهمن 1398
دلایل افزایش آمار جرم در جامعه

 دلایل افزایش آمار جرم در جامعه

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1231

دلیل افزایش آمار جرایم 

 میتوان افزایش آمار جرائم در جامعه را نتیجه کم‌کاری در زمینه فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد.کاهش نرخ ناهنجاری‌های زندانیان در گرو پر کردن اوقات فراغت آنان است که این مهم جز با اجرای دقیق برنامه‌های فرهنگی محقق نخواهد شد،پرکردن اوقات فراغت زندانیان با برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در سطح زندان به آرامش روحی و روانی زندانیان کمک شایانی می‌کند و آن‌ها را از فشارهای روانی دور می‌سازد. فعالیت‌های فرهنگی تربیتی مانع بزرگی در برابر رفتارهای آسیب‌زای زندانیان است، فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی باعث می‌شود شخصیت زندانیان به صورت پایه‌ای بازسازی شود و از ناهنجارهای آن‌ها کاسته شود.

استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه فرهنگی زندان‌ها تاثیر بسزایی در حضور بیشتر مددجویان در برنامه‌های فرهنگی خواهد داشت و اگر به خوبی اجرا شوند قطعا خواهد توانست با پرکردن اوقات فراغت زندانیان از رفتار‌های پرخطر آنان کاهش دهد.

اجرای برنامه‌های فرهنگی و تریبتی در جامعه تاثیر بسزای در کاهش نرخ جرایم دارد، خاطرنشان کرد: افزایش آمار جرائم در جامعه نتیجه کم کاری در زمینه فعالیت‌های فرهنگی است.

تقویت باورهای دینی را میتوان یکی از مهمترین راهکار‌های کاهش جرائم در جامعه دانست و مسئولان و دستگاه‌های فرهنگی باید بیشتر در این راستا تلاش کنند.

با توجه به تحقیقات به‌عمل آمده و آمار موجود در سطح زندا‌های استان مشاهده می‌شود، هرچه سطح آگاهی افراد پایین‌تر بوده میزان ارتکاب به جرم آنها بیشتر بوده است.

 


مطالعه مطالب مرتبط:

1- رویکردهای اصلاحی در قانون جدید آیین دادرسی کیفری

2- بررسی اجمالی جرایم توهین، فحاشی، افتر

3- متن قانون آیین دادرسی کیفری (مواد 186 - 273)

4- دلایل اثبات دعاوی کیفری

5- راه های اعتراض به رأی(واخواهی،تجدیدنظرخواهی،فرجامخواهی)

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.