شماره: 6603
1399/12/05
سوال حقوقی - شهادت دروغ

سلام اگر کسی در دادگاه شهادت دروغ بدهد من میخواستم بدونم که ایا امکان ‌ایجاد دردسر برای شهادت دهنده دروغ میباشد ؟

 

پاسخ - جرم شهادت دروغ

  • بله شهادت دروغ جرم میباشد و به موجب قانون جرم انگاری شده است.
  • ماده 550 قانون مجازات اسلامی مقرر میدارد: هر کس در دادگاه نزد مقامات رسمی شهادت دروغ بدهد به سه ماه و یک روز تا دو سال حبس و یا به یک میلیون و پانصد هزار تا دوازده‌میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد.

تبصره - مجازات مذکور در این ماده علاوه بر مجازاتی است که در باب حدود و قصاص و دیات برای شهادت دروغ ذکر گردیده است.

 

حق انتشار محفوظ است ©