شماره: 5363
1399/03/21
صدور گواهی فوت فرضی

سوال حقوقی
باسلام در خصوص گرفتن فوت فرضی. 20 سال اگر از مفقود شدن گذشته باشه اما سن 63 سال باشه امکان پذیر نیست؟ مدت 75 سال خیلی زیاده... ایا راهی وجود داره برای گرفتن فوت فرضی و تقسیم ارث؟ با تشکر

پاسخ به سوال حقوقی فوت فرضی 

در خصوص غایب مفقودالاثر و صدور حکم موت فرضی مقررات و احکام قانون جنبه آمره و تکلیفی دارد و چنین نیست که مسئله به تشخیص قاضی یا تصمیم ورثه سپرده شده باشد اما شاید بتوانید از امکان قانونی مندرج در ماده 1025یعنی تصرف موقت وراث در فرض تردید در حیات غایب مفقودالاثر، استفاده نمائید. 

در هرحال توصیه میشود جهت کسب اطلاع بیشتر با یک وکیل متخصص اموال و دعاوی حقوقی مشورت نمائید.

در صورت تمایل میتوانید با دفتر وکالت ما جهت مشاوره و اعطای وکالت در تماس و ارتباط باشید. 

 

مطالعه مطالب مرتبط 

1- حکم موت فرضی، غایب مفقود الاثر

2- سهم الارث و سهم هرکدام از ورثه از ارث، تقسیم ارث

3- وکیل متخصص دعاوی ملکی و قرارداد - تهران- یوسف اباد

حق انتشار محفوظ است ©