شماره: 1352
1398/06/27
وثیقه برای متهم

سوال حقوقی :
با سلام و احترام.
یک سوال حقوقی کیفری داشتم و خیلی ممنون میشم اگر به سوال بنده پاسخ بدهید. یکی از آشنایان در پرونده یی مشکلی براشون پیش آمده و به عنوان متهم ردیف ۱۴ شناخته شده اند و یک سال حبس و دوتا شش ماه دیگه هم حبس، یعنی مجموعا دوسال حبس براشون بریده شده... متاسفانه چون بیگناه بودن... پیگیری نکردن و پرونده رفته اجراییات ... حدود ۶سال گذشته...تا اینکه پس از چندین بار اخطار به فروش سند... در پیگیری ما از دادگاه، بخش اجراییات گفتند ۶۰ میلیون تومان بریزید تا سند فروش نرود و پرونده بسته شود. ما اقدام کردیم و پس از واریز، اجراییات برای ثبت اسناد نامه زد که سند رفع توقیف گردد... بهم گفتند برای پیگیری به دادگاه مراجعه کن و دادگاه گفت چون ایشون سالیان مراجعه نکرده... ما سندو آزاد کردیم ، پولم که ریختی را برداشت کردیم اما تا یکی دو ماه متهم را زندانی نکنیم آزادش نمی کنیم و پرونده بازه و به این راحتی مختومه نمیشه...
باتوجه به برخورد بدی که دادگاه داره... به نظرتان داره راست میگه که پرونده بازه یا داره اذیت میکنه؟
این پرونده چرا بسته نشد پس؟ خودشون که گفته بودن در اجراییات اگر پول را واریز کنید کلا بسته میشه! دارن اذیت میکنن یا واقعا قضیه چجوریه؟

پاسخ به سوال حقوقی وثیقه برای متهم 

دلیل اینکه وثیقه شما توقیف شده یا به نفع دولت ضبط شده عدم حضور به موقع متهم است و قاعدتا پرداخت وثیقه یا قرار تامین فقط جرمی است بابت عدم حضور به موقع متهم و بدل از مجازات نیست یعنی مجازات را منتفی نمیکنند و متهم باید مجازات قانونی را تحمل کند مگر اینکه آن مجازات مشمول مرور زمان شده باشد.


جهت اطلاع از نحوه مشاوره حضوری با وکیل دادگستری کلیک کنید.


 

 

حق انتشار محفوظ است ©