شماره: 1321
1398/06/18
سوال حقوقی تقسیم سود سهام در شرکت سهامی خاص

آیا گرفتن سود سهام در شرکت های سهامی خاص بدون تصویب مجمع و هیئت مدیره امکان پذیر است؟

پاسخ به سوال حقوقی  

طبق ماده 90 و 240 لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت تقسیم سود و اندوخته بین صاحبان سهام فقط پس از تصویب مجمع عمومی جایز است و چنانچه مجمع عمومی عادی نحوه تقسیم سود را مشخص نکند، هیات مدیره موظف به انجام آن است.

بنابراین گرفتن سود سهام بدون تصویب مجمع عمومی و هیات مدیره امکان پذیر نیست.

 

 

 

حق انتشار محفوظ است ©