شماره: 1299
1398/06/12
سفته تضمینی - ضمانت - حسن انجام کار

قصد دارم مبلغ 50میلیون سفته رو به عنوان ضمانت در قبال حسن انجام کار در محل کارم به کارفرما بدم قصد دارم قراردادی رو تنظیم کنم و در اون قید کنم که این سفته ها را تنها برای ضمانت به دست کارفرما میدم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تا متن قرارداد رو جامع و کامل بنویسم.

 

پاسخ - سفته تضمینی و حسن انجام کار

  • لازم است شماره و مشخصات سفته ها را در قراردادتان قید کنید و متذکر شوید که سفته ها بابت ضمانت حسن انجام کار در اختیار کارفرما قرار میگیرد. 
  • همچنین می توانید بابت سفته ها از کارفرما رسید بگیرید.
  • توصیه کلی ما این است که بدون دریافت رسید و بدون ذکر شماره، مشخصات و جهت (دلیل) دادن سفته ها به کارفرما ، به هیچ وجه تن به چنین کاری و چنین شغلی ندهید.در بسیاری از موارد کارفرمایان نه برای فقط ایجاد امنیت و اطمینان که گاهی برای سوء استفاده و گرو کشی این قبیل سفته ها و تضامین را از کارمندان خود می گیرند.
  • پس توصیه میکنیم اگر نمی توانید از کارفرمای خود رسید بگیرید آن کار را قبول نکنید.البته تضمینی بودن سفته ها و  وجود آن نزد کارفرما را نیز از طرق دیگری نیز می توان به اثبات رساند؛ از جمله اینکه مثلا شاهد ارائه دهید یا از اوضاع و احوال ماهیت سفته بر آید یا هر دلیل عمومی دیگری که موجب ایجاد علم و اغنای ذهنی برای قاضی شود.در صورت شکایت کارفرما مبنی بر مطالبه وجه سفته همچنین می توانید با مراجعه به وکیل به طور خاص برای ان دعوا دلایل خود را ترتیب داده و به قاضی ارائه دهید.
حق انتشار محفوظ است ©