شماره: 1020
1399/05/26
سوال حقوقی - معامله به قصد فرار از دین - مطالبه مهریه

سلام .خانمم مهریش رو به اجرا گذاشته ولی هنوز جلسش تشکیل نشده تو این مدت از کارت عابربانکم که حقوق ماهیانه روش واریز میشه برای زندگی خودم ازش برداشت میکنم و برای برادرم که دانشجو هست هر سری درحد 100 هزار تومن 200 هزار تومن و این حدود مبالغ انتقال میدم.آیا دادگاه این مبالغ رو فرار از دین حساب میکنه؟مشکلی پیش نمیاد برام؟
ممنونم

پاسخ - معامله به قصد فرار از دین 

خیر برداشت از حساب معامله نیست که مشمول ماده 218 قانون مدنی بشود و نیز اینکه نفقه و هزینه زندگی شما جزو مستثنیات دین است. 

 

 

حق انتشار محفوظ است ©