وکیل طلاق توافقی؛ مراحل طلاق توافقی؛ مدارک طلاق توافقی؛ شرایط طلاق توافقی 88549610

تلفن تماس و مشاوره با وکیل طلاق توافقی؛ وکیل خانواده؛ وکیل پایه یک دادگستری: 88549610 – 88549612

طلاق توافقی
در این نوع طلاق همه چیز به توافق زن و شوهر بستگی دارد و در واقع زوجین در مورد تمامی مسایل از جمله حضانت فرزندان مشترک، مهریه، نفقه، جهیزیه، اجرت المثل و کلیه حقوق مالی زن توافق می کنند. زوجین می توانند جهت انجام طلاق توافقی به وکیل دادگستری؛ وکیل متخصص طلاقوکالت دهند یا این که خود مبادرت به انجام آن نمایند اما انجام طلاق توافقی توسط وکیل دارای مزایایی است که زوجین را ترغیب می کند انجام آن را به وکیل  دادگستری بسپارند از جمله:

1) ما این کار را ظرف مدت 3-4 روز کاری انجام می دهیم (گاهی دیده شده خود زوجین یا یک وکیل دادگستری بی تجربه حدود دو ماه درگیر پروسه طلاق توافقیبوده اند).

2) به حضور زوجین در دادگاه نیاز نیست. (البته این در صورتی است که هر دو وکیل داشته باشند؛ اگر تنها یکی وکیل بگیرد، فرد دیگر باید در مراحل کار شرکت کند.

3) به حضور زوجین در جلسات مشاوره نیازی نیست و وکیل به جای آنان در جلسه مشاوره حضور پیدا می کند.

4) توافقات زوجین توسط یک وکیل دادگستری صورتجلسه می شود و ملاک صدور حکم قرار می گیرد. (یعنی وکیل مطابق همان، جزء به جزء توافقات زوجین را در حکم دادگاه قید کرده و غیرقابل عدول است.)

5) جهت اجرای صیغه طلاق در دفترخانه هم نیازی به حضور زوجین نیست و وکیل دادگستری آن را انجام دهد.

مهریه در طلاق توافقی
زوجین می توانند شرط نمایند که طلاق در قبال بذل مهریه از سوی زوجه انجام شود یعنی زن مهریه خود را ببخشد و طلاق بگیرد. اما در هر حال مهریه حق زن است و تحت هر شرایطی به او تعلق می گیرد و می تواند مهریه خود را مطالبه کند اما در طلاق توافقی لازم است در مورد نحوه پرداخت آن توافق شود. اگر زن مهریه خود را درطلاق توافقی ببخشد حق رجوع به مهریه را در زمان عده خواهد داشت که در این صورت طلاق توافقی به طلاق رجعی تبدیل شده و مرد هم حق رجوع به طلاق را پیدا می کند. از آن جا که زن تنها در ایام عده می تواند به مالی که بخشیده رجوع کند، بنابراین زنانی که عده ندارند بالطبع حق رجوع به مهریه را هم نخواهند داشت البته رجوع زوجه باید در زمانی اتفاق بیفتد که زوج فرصت رجوع به طلاق را داشته باشد وگرنه رجوع زوجه نیز بی اثر است زیرا هر دو لازم است در زمان عده رخ دهد.

مراحل انجام طلاق توافقی
مراحل انجام طلاق توافقی به این شکل است که ابتدا زوجین به یک توافق قطعی در مورد طلاق و شرایط آن می رسند، سپس جهت اخذ گواهی عدم امکان سازش، دادخواستی با همین عنوان در دفتر خدمات قضایی الکترونیک ثبت کرده که پس از ارجاع آن به دادگاه خانواده و تعیین وقت جلسه رسیدگی، ابتدا دادگاه زوجین را به بخش مشاوره دادگستری راهنمایی می کند تا در صورت وجود شرایط امکان سازش، طرفین ترغیب به ادامه زندگی مشترک شده و از انجام طلاق منصرف شوند. در صورتی که به تشخیص مشاور خانواده امکان برقراری صلح و سازش میان زوجین نباشد، دادگاه توافقات را صورتجلسه کرده و حکم به صدور گواهی عدم امکان سازش می دهد که مجوز اجرای صیغه طلاق در دفترخانه است و سه ماه اعتبار دارد. اگر طی سه ماه از زمان صدور گواهی عدم امکان سازش زوجین جهت اجرای صیغه طلاق به دفترخانه مراجعه ننمایند، اعتبار ان منقضی و غیرقابل اجراست. لازم به ذکر است مهلت سه ماهه مورد اشاره به صراحت قانون جدید حمایت خانواده جهت ارائه حکم طلاق (گواهی عدم امکان سازش) در دفترخانه طلاق است و پس از آن نیز زوجین یا وکلای آنها سه ماه جهت اجرای صیغه و ثبت طلاق فرصت دارند.

نکته – در طلاق توافقی یک وکیل دادگستری نمی تواند وکالت هر دو طرف یعنی زوج و زوجه را به عهده بگیرد و هریک از زوجین باید یک وکیل جداگانه داشته باشند.

جهت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا اطلاع از دستمزد طلاق توافقی و مراحل طلاق توافقی و شرایط طلاق توافقی می توانید از طریق شماره های ذیل با وکیل متخصص طلاق، وکیل طلاق توافقی، وکیل خانواده مشورت نمایید و یا با اخذ وقت، حضورا به دفتر وکالت ما مراجعه نمایید: 88549610 - 88549612

عضویت در کانال دفتر وکالت دادگران حامی: https://telegram.me/dadgaran

کلمات کلیدی :

وکیل طلاق توافقی،وکیل خانواده،وکیل پایه یک دادگستری،طلاق توافقی،دفتر وکالت،وکیل دادگستری،مهریه در طلاق توافقی،طلاق در قبال بذل مهریه،رجوع از طلاق،رجوع به مهریه،مراحل طلاق توافقی،شرایط طلاق توافقی،مدارک لازم برای طلاق توافقی،حق الوکاله طلاق توافقی