افزایش آمار جرائم نتیجه کم‌کاری‌های فرهنگی است؛ وکیل دعاوی کیفری 88019244

تلفن تماس و مشاوره با وکیل دعاوی کیفری: 88019244 و 88019243

مدیرکل زندان‌های ایلام افزایش آمار جرائم در جامعه را نتیجه کم‌کاری در زمینه فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد.

سیدمحمد موسوی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، با اشاره به اینکه کاهش نرخ ناهنجاری‌های زندانیان در گرو پر کردن اوقات فراغت آنان است که این مهم جز با اجرای دقیق برنامه‌های فرهنگی محقق نخواهد شد، اظهار کرد: پرکردن اوقات فراغت زندانیان با برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در سطح زندان به آرامش روحی و روانی زندانیان کمک شایانی می‌کند و آن‌ها را از فشارهای روانی دور می‌سازد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی تربیتی مانع بزرگی در برابر رفتارهای آسیب‌زای زندانیان است، افزود: فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی باعث می‌شود شخصیت زندانیان به صورت پایه‌ای بازسازی شود و از ناهنجارهای آن‌ها کاسته شود.

مدیرکل زندان‌های استان ادامه داد: استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه فرهنگی زندان‌ها تاثیر بسزایی در حضور بیشتر مددجویان در برنامه‌های فرهنگی خواهد داشت و اگر به خوبی اجرا شوند قطعا خواهد توانست با پرکردن اوقات فراغت زندانیان از رفتار‌های پرخطر آنان کاهش دهد.

موسوی با تاکید بر اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی و تریبتی در جامعه تاثیر بسزای در کاهش نرخ جرایم دارد، خاطرنشان کرد: افزایش آمار جرائم در جامعه نتیجه کم کاری در زمینه فعالیت‌های فرهنگی است.

مدیرکل زندان‌های استان تقویت باورهای دینی را یکی از مهمترین راهکار‌های کاهش جرائم در جامعه دانست و تصریح کرد: مسئولان و دستگاه‌های فرهنگی باید بیشتر در این راستا تلاش کنند.

وی گفت: با توجه به تحقیقات به‌عمل آمده و آمار موجود در سطح زندا‌های استان مشاهده می‌شود، هرچه سطح آگاهی افراد پایین‌تر بوده میزان ارتکاب به جرم آنها بیشتر بوده است.