ثبت ازدواج کودکان غيرقانوني است؛ وکیل خانواده 88019244

مشاوره با وکیل خانواده: 88019244 و 88019243 

رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک در يك نشست خبری با اشاره به نامگذاری سال 93 به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: طبعا سازمان ثبت به جهت فعالیت‌ها و خدماتی که انجام می‌دهد می‌تواند در زمینه اقتصاد مفید باشد؛ زیرا بخشی از مسیر اقتصاد کشور از سازمان ثبت عبور می‌کند. احمد تويسركاني ادامه داد: در سال 92، دو میلیون و 559 هزار و 827 سند مالکیت برای مردم صادر شد که بخشی از آنها مربوط به بخش‌های دولتی و در جهت مستندسازی حدود مالکیت دولت بود که این امر باعث کاهش تخلفات و پدیده‌های مجرمانه‌ای نظیر زمین‌خواری مي‌شود. 

رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به سوالی درباره آمار ازدواج کودکان، گفت: هیچ کس حق ندارد ازدواج کودکان را در دفاتر اسناد رسمی ثبت کند. ازدواج تا پانزده سال نیازمند اجازه محکمه است و قطعا اگر دفترخانه‌ای ازدواج زیر سن قانونی را ثبت کند حتما از او سلب صلاحیت می‌شود. 

تویسرکانی در پاسخ به سوالی درباره میزان ازدواج‌های موقت در کشور، گفت: منظور از ازدواج موقت ازدوج‌هایی است که به ثبت رسیده زیرا قانونگذار ثبت ازدواج رسمی را در سه صورت الزامی کرده است. بر این اساس 301 یک مورد ازدواج موقت در سال 92 انجام شده که این رقم نسبت به سال 91، 33 درصد افزایش داشته است. اين معاون قضايي ادامه داد: در حال حاضر در کشور 150 هزار نفر افراد ممنوع‌المعامله وجود دارد که علت ممنوعیت آنها از انجام معامله اعم از محجوریت و ورشکستگی است. تويسركاني در خاتمه يادآور شد: که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال 92، 32 هزار میلیارد ریال از مطالبات بانکی را وصول کرده که این رقم نیز نسبت به سال 91، 18 درصد رشد داشته است.