قرارداد فروش (بیع)| وکیل قراداد ها | مشاوره قرارداد

یکی از مهم ترین و متداولترین انواع قراداد،قراداد بیع یا همان قرارداد فروش است و نیز مشورت با وکیل متخصص قراردادها - 88019244
افراد برای آنکه بتوانند به تعهدات خود نظم و ترتیب بخشند باید آنچه در عالم ذهن به وقوع می پیوندد را در قالب الفاظ و به صورت کتبی منعقد سازند تا به این وسیله آثار قانونی بر قرارداد مکتوب وارد شود. ضمن اینکه برای اثبات مسائلی که در تعهدات طرفین وجود دارد می توان به قرارداد رجوع کرد.
از جمله قراردادهایی که در روابط بین مردم وجود دارد و انعقاد آن اجتناب نلپذیر است، قرارداد بیع است که طرفین برای انعقاد صحیح و قانونی آن ملزم هستند نکاتی را رعایت نمایند که در زیر به شرح برخی از آنها می پردازیم.
هر قراردادی از متنی تشکیل شده که این متن هم اجزایی دارد که در تنظیم قرارداد باید به آنها توجه نمود:
طرفین قرارداد ( با ذکر مشخصات کامل و آدرس و شماره تلفن آنها )
موضوع قرارداد ( به صورت کامل مشخص شود. زیرا قرار است قرارداد در چهارچوب آن اجرا شود )
مبلغ قرارداد ( به صورت کامل مشخص شود )
برای ذکر نکات تکمیلی همچون زمان تحویل مبیع می توان از شروط ضمن عقد استفاده کرد. شروط ضمن عقد شامل کلیه توافقات بین طرفین می شود و تنظیم دقیق آن از دعاوی احتمالی آتی جلوگیری خواهد نمود.
لازم به ذکر است عباراتی که در تنظیم قرارداد بیع آورده می شود باید بدون ابهام باشند و به صورت عبارات حقوقی تنظیم شوند و حتی علائم نگارشی نیز می توانند در تغییر معنای جملات نقش به سزایی داشته باشند بنابراین باید به صورت دقیق به کار برده شوند.
در این خصوص ضروری است قبل از انعقاد قرارداد و امضای قرارداد با یک وکیل متخصص قرارداد جهت تنظیم و نگارش محتوای قراردا مشورت نمایید.
بنابراین برای تنظیم قرارداد بیع، تسلط به موادی از قانون مدنی که در باب بیع به تصویب رسیده است و سایر قوانین مرتبط لازم و ضروری است و همچنین توجه به عرف های موجود در جامعه در خصوص بیع
تمام نکات ذکر شده در بالا اموری تخصصی هستند و البته بسیار دقیق که با حضور یک وکیل آشنا به امور قراردادها می توان از انجام صحیح هر یک از آنها اطمینان خاطر نمود.
جدای از نکات تخصصی ذکر شده، نکاتی نیز به صورت عمومی در قراردادها و حین تنظیم آنها باید رعایت شود که عدم رعایت هر یک از آنها باعث ایجاد دعاوی آتی می شود. در زیر به برخی از این شرایط می پردازیم:
امضای طرفین آنها را به آنچه نوشته شده است ملزم خواهد نمود. بنابراین در صورت اطمینان از متن قرارداد و تصمیمی که اتخاذ می کنید و با خواندن و تحلیل همه جانبه متن قرارداد، آن را امضا کنید. لازم به ذکر است اگر قرارداد در چند صفحه تنظیم شده باشد تمام صفحات آن باید امضاء شود. داشتن نسخه هایی از قرارداد به جز نسخه اصلی نیز توصیه می شود.
برای اطمینان خاطر می توانید از طرف قرارداد خود بخواهید با زدن اثر انگشت کنار امضایش از سوء استفاده هایی که این روزها در جعل امضای طرفین می شود خاطر شما را آسوده سازد.
در تنظیم قرارداد از خط خوردگی ها و حاشیه نویسی خودداری کنید و در درج تاریخ دقت لازم را مبذول دارید.
از هر اقدامی که راه جعل و کلاهبرداری را باز می سازد خودداری کنید و تا حد امکان برای جلوگیری از این پیش آمد قسمت سفید و پر نشده ای در قرارداد باقی نگذارید.
وجود شاهد در بار اثبات قرارداد حتما به کار شما خوهد آمد. پس در صورت امکان قرارداد را نزد شهود منعقد سازید و مشخصات ایشان را درج نمایید.
تنظیم یک قرارداد، ارزش موضوع آن هرچه که باشد،آنقدر مهم و حساس هست که لازم باشد برای نگارش محتوا آن با اخذ مشاوره حقوقی در زمینه تنظمی انواع قرارداد (خرید،فروش، اجاره ، هبه،صلح ، وکالت، ...) با یک وکیل دادگستری و مشاوره حقوقی متخصص قرارداد ها و یک وکیل با تجربه مشورت نمایید، هرچند که این کار مستلزم پرداخت هزینه است ولی علی الاصول هزینه آن بیشتر از حق دلالی و کمیسیون بنگاه املاک نیست!!!
هرچند که کار وکیل دادگستری و مشاوره حقوقی شما در تنظیم قرارداد بسیار بسیار مهم تر از کار بنگاه و دلایل درافتی مشتری است.

کلمات کلیدی : 2
قرارداد فروش (بیع),وکیل قراداد ها,مشاوره قرارداد,انواع قراداد,قراداد بیع,طرفین قرارداد,موضوع قرارداد,مبلغ قرارداد,تحویل مبیع,انعقاد قرارداد,امضای قرارداد,وکیل متخصص,خرید,فروش,رهن,اجاره,هبه,صلح,تنظیم,علی الاصول,کمیسیون,حق دلالی,وکیل با تجربه